Hot Weather Alert! Stay cool during hot weather with our Summer Shipping Policy to make sure your candy gets to you safe and sound. More´┐Ż
Home > Candy Type > Bulk Wrapped Candy

Buying Candy in Bulk

There are a number of advantages when it comes to shopping with a wholesale candy store. While the savings on bulk chocolate candy may be obvious, you can also save a lot of time. With our convenient online ordering option, you don't even have to leave the house to receive individually wrapped candy at your doorstep. We even offer bulk candy free shipping to save you even more.

Imagine never running out of Halloween candy again. Buying candy in bulk gives you that option. The shelf life of candy is long, and it is a food item that freezes well. You can be the host with the most when you have an endless supply of goodies to meet every occasion. Whether you are planning an elegant Valentine's Day dinner with your special someone or trying to think of a good way to decorate for a dinner party, we have the options you are looking for. With a dedication to customer service, we are with you every step of the way.

Sort By:
Page of 9
Banana Chews - 240/bag
Our Price: $4.00

240 pieces per bag. Approx weight 22.4oz
Hershey's Kisses - It's a Boy! 7oz bag
Our Price: $4.15

Milk Chocolate Hershey's Kisses with blue foil wrapper and "It's a Boy" tag.

Approx. 40 Pieces per 7oz bag

**this item is Kosher
Hershey's Kisses - It's a Girl! 7oz bag
Our Price: $4.15

Milk Chocolate Hershey's Kisses with pink foil wrapper and "It's a Girl" tag.

Approx. 40 Pieces per 7oz bag

**this item is Kosher
Hershey's Kisses - It's a Boy! 7oz bag **
Our Price: $4.15
Deal of the Day Price: $2.50
Savings: $1.65

Milk Chocolate Hershey's Kisses with blue foil wrapper and "It's a Boy" tag.

Approx. 40 Pieces per 7oz bag

** THIS ITEM HAS AN EXPIRATION DATE OF 4/2017 **

*this item is Kosher
Flintstone Fruit Chew - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually wrapped Flintstone fruit chews.  Great for parties and school events!
Grape Chews - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually wrapped grape chews mix.  Great for parties and school events!
Ice Cream Chews - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually wrapped ice cream flavored taffy.
Assorted Chews - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually assorted chews mix.  Great for parties and school events!
Popeye Chews - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually wrapped Popeye chews.
Penny Taffy Time - 240/bag
Our Price: $4.52

Individually wrapped taffy.